Tmelení a lepení

Lepidla na polyesterové a epoxidové bázi se používají na tmelení, lepení, zpevnění a opravu výrobků z přírodního a umělého kamene. Všechny se vyznačují vynikající přilnavostí a leštitelností. Lepidla a tmely jsou mimořádně odolné proti UV záření a povětrnostním vlivům.

Polyesterové tmely

Special TAK a Mastice 2000 jsou dvousložkové polyesterové tmely, které slouží k tmelení a retuši vadných míst v kameni a lepení méně namáhaných spojů. Dodávají se v několika barevných modifikacích, a to v tekuté i nestékavé konzistenci.

Mastice Thassos je bílý-krystalický dvousložkový tmel na retuše a lepení krystalických mramorů. Se 4% tvrdidla můžeme přibližně po 2 hodinách tmel brousit a leštit.

Astra 24K se vyrábí jako vodově transparentní tekutý dvousložkový tmel na retuše a zpevnění narušeného a pórovitého kamene. Se 4% tvrdidla můžeme přibližně po 2 hodinách tmel brousit a leštit.

Blitz je mimořádně přilnavý dvousložkový tmel k lepení a tmelení vysoce namáhaných spojů. Speciálně vyvinutá kompozice spojuje rychlost vytvrzení polyesterových tmelů s pevností epoxidových lepidel. Přibližně po 2 hodinách můžeme tmel brousit a leštit.

Všechny polyesterové tmely je možno libovolně dobarvovat pomocí dodávaných barev v tubách: bílá, žlutá, červená, zelená, hnědá a černá.

Epoxidové tmely a lepidla

Epox 2000 je dvousložkové lepidlo určené pro maximálně pevné spoje. Dodává se v tekutém i nestékavém provedení, v barvách bílé, slámové a transparentní.

Imprepox a Aquapox jsou revoluční dvou-komponentní impregnace a zpevňovače na bázi epoxidů. Vodová forma přípravku vyplní mikrotrhliny, póry a kapiláry narušeného kamene a vytvoří maximální možnou ochranu s vysokým zpevněním materiálu – viz. Speciální produkty

Linear je transparentní epoxydová pryskyřice na zpevnění narušeného materiálu, s dobrou přilnavostí na vlhký materiál. Přípravek je určen především na lešticí linky.

Netpox je epoxydová pryskyřice určená k podlepování kamenných desek skelnou síťovinou, s dobrou přilnavostí na vlhký materiál. Přípravek je určen především na lešticí linky.

Epoxidové lepidlo na dlažby

Stonepoxy je kvalitní epoxydové dvousložkové lepidlo na montáž tenkostěnných dlaždic na problematické povrchy s mimořádnou adhezí.

Zažehlovací tmel

Zažehlovací tmel je určen k retuši poškozených míst v kameni. Aplikuje se pomocí speciální žehličky.

zpět