Ochrana a impregnace

Impregnační prostředky jsou určené na ochranu a zpevnění přírodních a umělých materiálů s nasákavým povrchem. Hydrofobizace a oleofobizace, většinou na bázi sloučenin siloxanů a silanů vytváří v pórech a kapilárách materiálu kvalitní ochranu proti vnikání kapalin a následné tvorbě skvrn (Anti-Fleck). Přípravky pronikají hluboko do pórů, kde vytváří nepropustnou membránu, pomáhající chránit povrch před účinky nečistot, vody, mastnoty, kyselých dešťů, smogu apod. Zároveň je tím usnadněno následné čištění.

Mimo přípravků Sigil Fix a Antik, které nejsou dostatečně paropropustné, jsou všechny ostatní vhodné na restaurování, konzervaci a ochranu památkových objektů. Přirozená vnitřní vlhkost má možnost unikat, materiál "dýchá".

KER-13D použijeme tam, kde je třeba, aby ošetřený povrch nezměnil svůj vzhled. Přípravek obsahuje polymethylsiloxanové živice, které dosahují u ošetřeného povrchu vynikajícího a dlouhodobého hydrofobního účinku. Velmi vhodný na umělecká a památková díla.

Block D70 je vhodný na leštěné plochy. Zaschlá impregnace (silikonové polymery) se povrchu materiálu rozleští ocelovou vatou a zvýrazní se a prohloubí lesk povrchu. Je nejlepší ochranou proti poničení povrchu od olejů a saponátů (velmi vhodný na koupelnové a kuchyňské desky, krbové římsy, parapety apod.) Podle poréznosti materiálu je možno tento přípravek ředit vodou.

Přípravek má mezinárodní registraci NSF pro použití v potravinářství.

Rex Cotto je impregnace na bázi silikonových polymerů, která zvýrazní barvu a strukturu ošetřovaného povrchu materiálu. Vhodná jako ochrana přírodního kamene (mramoru, vápence, pískovce,...) i umělého kamene (terazza, aglomerátu) a keramiky cotto.

Sigil-Fix je vodní disperze z akrylových a urethanických polymerů, které mají kromě hydrofobních i zpevňující účinek a jsou vhodné k použití u zvětralých a narušených dlažeb, kde budeme následnou údržbu provádět přípravkem Sigil-Lux.

Grezzo nový ochranný nátěr proti vnikající vlhkosti s mimořádným zvýrazněním barvy kamene, vytváří tzv. "mokrý efekt". Velmi vhodný na dlažby s hrubým povrchem (antikovaným, opalovaným, pískovaným, ...).

Ochrana a zpevnění kamene

Strong 2000 je impregnační roztok se zpevňujícím účinkem na bázi silikonů, k ochraně a zpevnění silně narušených vápencových a pískovcových hornin. Mimo zpevňujících účinků má výborné vodoodpudivé vlastnosti.

Je mimořádně vhodný k ošetření a záchraně uměleckých a památkových děl (kamenné sochy, fontány, balustrády, kamenosochařské a architektonické prvky památek, ...).

Nové vysoce účinné impregnace proti vodě a olejům

IDEA H2O impregnace na vodní bázi. Prohlubuje lesk a zvýrazňuje kresbu kamene. Je výbornou ochranou před sprejery a to i proti fixům.

IDEA XC zvýrazní barvu a strukturu ošetřeného povrchu vytvoří tzv. „mokrý efekt“.

IDEA HP nemění vzhled ošetřeného povrchu.

Velmi vhodný jako příprava materiálu z rubové strany před montáží. Chrání materiál před vnikající vlhkostí z mokrého procesu lepení, zvyšuje přilnavost lepené polochy, zabraňuje pozdějšímu výkvětu solí, či oxidaci síranů a sirníků (např. tzv. "zrezivění" kamene)

Při požadavku na zpevnění a impregnaci kamene je ideálním řešením kombinace Strong 2000 a Idea HP v poměru 1 : 1

Porosil je ochranný a zpevňující tekutý prostředek, který výborně chrání materiál před povětrnostními vlivy, kyselými dešti a UV záření. Nechává materiál „dýchat“ a je antistatický. Zvýrazňuje přirozenou barvu a lesk kamene. Uplatnění najde jako finální úprava povrchu kamene jak na památkových objektech, tak na průmyslových dlažbách, nebo leštících linkách. Vyznačuje se jednoduchou a rychlou aplikací.

LimeSealer je nový zpevňující a ochranný prostředek na bázi esterů kyseliny křemičité, určený na měkké a porézní materiály, s preventivní ochranou proti solným výkvětům.
Jeho vyjímečné konsolidační a impregnační vlastnosti jej činí obvzláště vhodným na ochranu i záchranu historických památkových objektů, z pískovce, opuky, či měkkých vápenců.
Propouští vodní páry.

Antik oživovač a ochrana kamene – více na Speciální produkty.

zpět