Leštění a renovace lesku

Hlavní úlohou leštících přípravků je zvyšovat, udržovat a zabezpečovat lesk na povrchu z přírodního a umělého kamene, keramiky, porc. gressu apod. Zároveň napomáhají uzavření pórů, zakrývají malé škrábance a mají hydrofobní vlastnosti, které zvyšují trvanlivost lesklého povrchu.

Politura mramorových a terasových dlažeb krystalizací

U mramorových a terasových dlažeb s vysokým podílem mramorových drtí je vhodná renovace lesku krystalizací.
Dlažba se vymyje (LEM-3) nebo přebrousí do podlesku a nechá vyschnout. Následně se nanáší ručním rozstřikovačem krystalizační roztok:

Vetro-Glass který se za pomoci jednokotoučového stroje a ocelové vaty na povrchu rozleští. Dochází k obohacení povrchu vápenofluorosilikátovými sloučeninami, které zpevní povrch a vytvoří dlouhotrvající lesk, vysoce odolný proti ošlapu.

Cristal-Glass slouží k udržování lesku dosaženého krystalizací Vetro-Glass.

Politura mramorových a terasových dlažeb voskováním

RR/1 je koncentrát ušlechtilých vosků, který vytváří při minimálních nákladech na ošetřeném povrchu teplý a hluboký lesk, s dlouhou ošlapností.

AS-11 je koncentrát ušlechtilých vosků, s přísadami proti kluzkosti, tzv. ANTISLIP. Na povrchu vytváří protismykový povlak, který brání uklouznutí na leštěné dlažbě. Následnou údržbu je vhodné provádět mycím přípravkem AS-22.

Mythos průmyslové leštidlo pro ošetření velmi zatížených ploch. Vytváří bariéru mezi pochozí vrstvou a podlahou, kterou má chránit. Opotřebeným materiálům znovu dodá ztracený lesk a nadále jej udržuje a zajišťuje vysoký lesk i po dlouhé době intenzivního zatížení a častého mytí (prováděného vhodnými prostředky Lem3 nebo L&L).

Spaak je obdoba Mythosu, s použitím na břidlice, opuky a porézní dlažby.

Canadian High Speed Wax je určen především na velké plochy (supermarkety, letiště, nádraží, …) pro jednokotoučové stroje o 1.500 ot./min.

„SHS“ High Speed Wax slouží k následné údržbě po aplikaci Canadian.

Sigil-Lux je nivelační a leštící vosk vhodný pro velké plochy s dobrou odolností proti ošlapu.

Marmor-Milch je koncentrát leštícího vosku určen pro domácnosti.

Ruční voskování kamenných prvků a svislých ploch

Lucido leštící vosk se silikonem na mramory, vápence a terazza s vysokým leskem a zvýrazněním barvy kamene. K renovaci lesku architektonických mramorových prvků (madla, římsy, obklady stěn, sloupy, …).

TOP sada slouží k renovaci lesku v domácnostech, hotelích apod. (nábytkové desky, parapety, krby, …)

Zvýšení lesku dílenských výrobků

Leštící pasta s obsahem parafínových a syntetických vosků derivátů rostlinných palmových vosků je určena k dosažení zrcadlového lesku u mramorů, žul a terasa. Nanese se na povrch a po zaschnutí se rozleští ocelovou vatou.

Tekutý leštič je určen pro těžko dostupná místa, se snadnějším rozleštěním.

Oba výše uvedené přípravky vytvářejí kluzký povrch na dlažbách a schodištích.

Stick-Lux je leštící cihla určená na doleštění hran a malých ploch, která se rozleští filcem, či hadrovým leštícím kotoučem. Vhodné je použití i na ramenové brusce, kde po rozleštění filcovým kotoučem dochází k zrcadlovému lesku.

Brousicí cihly M.G. jsou určeny pro jemné broušení (tzv. podlesk) mramorů, žul, vápenců, terasa a dalších materiálů.

Samoleštič E3 je transparentní lak, vytvářející lesklý a plastický film na povrchu materiálu. Použití najde tam, kde není možno materiál mechanicky „kamenicky“ vyleštit. Tento přípravek uzavírá neprodyšně povrch materiálu a nedovoluje mu „dýchat“, tj. propouštět vodní páry.

VX-SL leštící vosk se silikonem především pro leštící linky.

U leštících operací, kde používáme na rozleštění ocelovou vatu, je vhodné provést zkoušku, protože u měkkých nebo nedoleštěných materiálů může dojít k zabarvení povrchu. Tyto plochy je lépe rozleštit měkkou tkaninou nebo filcem, u krystalizace speciální podložkou.

zpět