Čištění a mytí

Speciální čistící prostředky určené na čištění kamene od prachu, mastnot, starých vosků, rzi, smogu a jiných nečistot. Jejich koncentrace se může měnit v závislosti na intenzitě znečištění, mají velmi vysoký čistící účinek, přičemž nenarušují ošetřovaný materiál.

Lem-3 vysoce účinný koncentrát na hloubkové mytí a čištění zašlého mramoru a terasa.

Bert 27 přípravek na bázi kyselin, k hloubkovému mytí a čištění žul. Uvolňuje silné nečistoty, cementové závoje a částečně rez.

W.H. nový vysoce účinný koncentrát na bázi kyselin k mytí a čištění všech organických i anorganických nečistot. Nelze použít na leštěné mramory a vápence.

Decer Dos je určen k odstranění starých vosků (např. před krystalizací, nebo nanášením nových leštících vosků).

K 3 alkalický přípravek na mytí staré a zašlé špíny z fasád (tzv. městská špína) s velmi vysokou účinností. Uplatnění najde i u schodišť a dlažeb.

UB 58 velmi účinný čistič fasád a zašlého kamene na bázi kyselin.

Ultra Stripper vysoce účinný čistící prostředek pro odstraňování nečistot jakékoliv povahy: mastnoty, smog, olejové nečistoty, velmi odolné zbytky metalových vosků, akrylových vosků a rozpouštědel nanášených na podlahy či obklady. Vhodný pro hloubkové očištění podlah před jejich leštěním. Dále je velmi vhodný pro čištění spár na podlahách.

Hygienix čistící hygienizační prostředek s neutralizačním protibakteriálním účinkem pro dezinfekci a odstranění zápachů se silně odmašťujícím účinkem, pro dokonalou hygienu veřejných i soukromých prostor jako například škol, nemocnic, veřejných záchodků a zvláště pak kuchyňských provozů, pracovních ploch vyrobených z kamene, stolů, koupelnových ploch.
Snižuje a preventivně chrání před bakteriálním zatížením.

Alga Kill čistící prostředek na vodní řasy, plísně a mechy se silným dezinfekčním účinkem. Odstraňuje a předchází tvorbě a ukládání mořských řas, plísní a hub. Může být použit pro účely prevence při dezinfekci a čištění předmětů.

Může být rovněž s úspěchem použit pro dezinfikování plaveckých bazénů, fontán.

Mangia Macchia odstraňuje skvrny od oleje, tuků, kávy apod.

Čistící přípravky jsou silné koncentráty, které je možno ředit podle stupně znečištění až do poměru 1 : 50.

Nikdy nepoužívat přípravky na bázi kyselin na leštěný mramor - nebezpečí poškození lesku !!!

Přípravky je nutné nechat na povrchu určitou dobu působit, aby došlo k plnému uvolnění všech nečistot.

U všech čistících operací je důležité nepodcenit důkladný výplach uvolněných nečistot čistou vodou. Vhodným pomocníkem pro interiér je tzv. vodní extraktor, kdy dochází v jednom okamžiku k tlakovému vymývání, za současného odsávání uvolněných nečistot. V exteriéru je dobré provádět čištění za pomoci vysokotlakých mycích přístrojů.

Je dobré mít na zřeteli, že mycí přípravky nás sami o sobě nezbaví nutnosti zapojení mechanického odstranění – kartáčování apod.

zpět